Sport
Pobeda i odlična igra palanačkih fudbalera: Jasenica 1911- Budućnost Krušik 2:0
Postavljeno: 22.04.2015.

Palančani trijumfovali golovima Jokića i Popovića

U vanrednom 21. kolu Srpske lige- Zapad, fudbaleri Jasenice 1911 ostvarili jednu od najvažnijih pobeda u borbi za opstanak u društvu srpskoligaša. Na Gradskom stadionu u Palanci: Jasenica 1911- Budućnost Krušik (Valjevo) 2:0.

Odlično izdanje Palančana, najbolje u prolećnom delu sezone. Odgovorno, motivisano, borbeno i taktički zrelo su delovali puleni trenera Zdenka Mufa. Svoje šanse su znalački iskoristili i nisu dozvolili iskusnim i čvrstim Valjevcima da ozbiljnije priprete i stvore prilike za
pogotke. Kada ekipu iz vrha tabele tako nadigrate na taktičkom i trkačkom planu, onda je to učinak za respekt.

Palančani su poveli sredinom prvog poluvremena iz jedanaesterca. Nakon slobodnog udarca Siniše Janković lopta je pogodila u ruku defanzivca gostiju i sudija je pokazao na belu tačku. Siguran egzekutor bio štoper Jovica Jokić, koji je i u prošlom kolu u Kostolcu pogodio mrežu iz penala.

Konačan rezultat postavljen je iz najlepše akcije na utakmici, u 70. minutu. Sjajan prodor po levoj strani Igora Vićentijevića, koji je krenuo u nezadrživ proboj sa svoje polovine, prelazio lako defanzivce Valjevaca i idealno centrirao u srce kaznenog prostora. Odlično je prodor pratio napadač Velimir Popović, koji samo nekoliko minuta ranije ušao u igru i majstorski asistenciju pretvorio u pogodak, za veliku radost saigrača i navijača.

Trener Jasenice Zdenko Muf se opredeiloo za sledeću formaciju (4-2-3-1): Vukašinović- Milovanović, N. Pavlović, Jokić, Petković- Tufegdžić, Vlajković- Maksimović, Janković (Aličković), Vićentijević (Mihailović)- Žunić (Popović).

Jasenica 1911 je konačno „pobegla“ se pretposlednjeg mesta na tabeli i zauzima 13. poziciju sa 19 bodova.