Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Odlična igra i važna pobeda palanačkih košarkaša na gostovanju u Leskovcu: Zdravlje- Mladost 77:93
Postavljeno: 09.02.2019.

Palančani savladali vrlo kvalitetne Leskovčane i ostali u konkurenciji za najviši plasaman. Sada zaostaju jednu pobedu od mesta koje vodi u elitnu konkurenciju

Košarkaši palanačke Mladosti ostvarili su izuzetno važnu pobedu u 17. kolu Druge lige Srbije.

Na gostovanju u Leskovcu Palančani su pobedili veoma kvalitetnu ekipu Zdravlja rezultatom 93:77.

Ovim trijumfom Mladost je i dalje u konkurenciji za najviši plasman i jedno od prva dva mesta koje vodi u prvu Košarkašku ligu Srbije.

Palanački tim ima učinak od 12 pobeda i 5 poraza i treći je na tabeli. Pobedu više ima drugoplasirana Kolubara, koja je u derbiju poražena u Aleksincu od prvoplasiranog Napretka. Aleksinčani sada imaju učinak 14-3, a Kolubara 13-4.

Utakmica u Leskovcu je rešena u poslednjoj četvrtini. Nakon izjednačenih 30 minuta (68:68), Palančani su sjajno odigrali poslednju deonicu i ostvarili ubedljivu pobedu.

Najzaslužniji za trijumf Mladosti bili su Milan Janjušević sa 29 poena uz 6 trojki i kapiten Željko Stanisavljević sa 24 poena i 6 skokova.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 18.08.2019.
Start fudbalske sezone za palanačke klubove: Pobede Jasenice 2017, Kusačana, Golopčana, bod za Cerovac, poraz Radnika na Koloniji
Odigrani mečevi 1. kola Podunavske okružne lige
Ekipe "Armagedona" koje su predstavljale Smederevsku Palanku vicešampioni Srbije u basketu 3x3 u muškoj i ženskoj konkurenciji
Palanački timovi ostvarili veliki uspeh i osvojili druga mesta na finalnom turniru u Novom Sadu