+381 (0)26 313 030

Sport
Uspešan vikend za karatiste Goše: 11 medalja na dva takmičenja
Postavljeno: 21.04.2019.

Puleni trenera Miodraga Vukovića i Aleksandra Stanisavljevića uspešni na Zlatnom pojasu Čačka i na Kupu Uže Srbije

Karatisti Goše iz Palanke bili su veoma uspešni ovog vikenda. Na dva značajna takmičenja osvjili su ukupno 11 medalja.

U Smederevu održan Kup Karate saveza Uže Srbije za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore, u katama u borbama, ekipno i pojedinačno. Učestvovalo je 47 klubova sa oko 300 takmičara.

Karate klub Goša iz Palanke je nastupio sa tri takmičara, koji su osvojili dve medalje. Srebrnu medalju je osvojila mladja seniorka Sofija Ristić, u borbama -61 kg. Bronzanu medalju je osvojio junior Dragan Djordjević, u borbama + 76 kg. Oni su se plasirali za Kup Srbije, koji će se održati sledećeg meseca.

Na  48. Zlatnom pojasu Čačka, za mladje kategorije, u konkurenciji 120 klubova sa preko 1000 takmičara, Karate klub Goša je imao 9 takmičara, u 13 nastupa, koji su osvojili 9 medalja: 2 zlatne 3 srebrne i 4 bronzane medalje.