Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Palančanka Ivana Đurić zauzela 18. mesto u bacanju koplja na Evropskom juniorskom prvenstvu u Švedskoj
Postavljeno: 18.07.2019.

Reprezentativka Srbije i članica Jasenica ostvarila hitac od 49,46 metara, a za finale bilo potrebno 51,16 m. Njen lični rekord, kojim je ispunila normu za ovo nadmetanje je 50,51 m

Palanačka atletičarka i reprezentativka Srbije  Ivana Đurić je imala sasvim  zadovoljavajući nastup na Prvenstvu Evrope za juniore u švedskom gradu Borasu.

Članica Jasenice je u kvalifikacijama bacanja koplja zauzela 18. mesto, u konkurenciji 23 atletičarke.

Zabeležila je daljinu od 49.46 metara, što je za nijansu  kraće od njenog ličnog rekorda i rezultata, kojim je ispunila normu za ovo takmičenje. Ivanin najbolji rezultat je 50,51 metar.

U Borasu je, jedina atletičarka Srbije, najuspešnija bila u drugom od tri hica, kada je bacila 49,46 m,a za finale i plasman među 12 najbolljih, potrebna daljina iznosila je 51,16. Dakle, trebalo je da postavi lični rekord.

Ipak, samo učešće na Evropskom prvenstvu i ostvarena norma je veliki uspeh za Ivanu Đurić, a 18.mesto je u vrlo jakoj konkurenciji realnost, jer je imala 19. ulazni rezultat.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 19.08.2019.
Počinje "Dunav Film Fest Smederevo"
Festival će trajati od 20. do 25. avgusta
Atletičar palanačkog Elita Nikola Tanasijević osvojio zlatnu medalju na Prvenstvu Centralne Srbije za juniore