Sport
Atletičari Jasenice osvojili 22 medalje u Letnjoj ligi ASCS u Kruševcu
Postavljeno: 11.08.2019.

Palančani osvojili 8 zlatnih medalja

U Kruševcu je, u organizaciji Atletskog saveza Centralne Srbije i AK Kruševac, održano 4. kolo ovogodišnje Letnje lige , koje je ujedno bilo i poslednje u sezoni. Učestvovalo je 22 kluba i oko 200 takmičara.

Atletski  klub Jasenicu iz Palanke  je predstavljao 31 takmičar i osvojene su 22 medalje, kao i 2 medalje na mitingu za starije takmičare.

ZLATNE MEDALjE:
- Marko Stevanović  50 m prepone- AŠ "B"
- Pavle Vujić  50 m prepone- AŠ "A"
- Dunja Budimir  60 m i skok udalj - AŠ "A"
- Petar Đorđević  vorteks - AŠ "B"
- Milan Stevanović  skok udalj- AŠ "B"
- Luka Đorđević  300 m- ml. pioniri
- Andreja Radisavljević  skok udalj AŠ "A"

SREBRNE MEDALjE:
- Vanja Stojadinović dvoboj- AŠ "C"
- Mihajlo Mihailović 50 metara prepone- AŠ "B"
- Milan Stevanović  60 m- AŠ "B"
- Filip Radosavljević  60 m- AŠ i skok udalj- AŠ "A"

- Pavle Vujić  vorteks- AŠ "A"

U okviru ovog takmičenja, održan je miting za starije kategorije. Branko Basarić je nastupao u trkama na 100 i 200 metara. Na 100 metara je zauzeo 2. mesto, rezultatom 12.5 sekundi

Na kraju takmičenja, održane su i štafete koje je promotivno takmičenje ove godine. Palančani su imali  4 štafete, mešovita, mlađe pionirska koja je zauzela 3. mesto , ženska i muška štafeta za AŠ "B" i bile su jedine ekipe u ovoj kategoriji, gde su muškarci bili bolji. U konkurenciji AŠ "A" za devojčice, ekipa Jasenice je pobedila u sastavu: Milena Mihailović, Sofija Vučeljić, Anđela Mitrović i Dunja Budimir.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 19.08.2019.
Počinje "Dunav Film Fest Smederevo"
Festival će trajati od 20. do 25. avgusta
Atletičar palanačkog Elita Nikola Tanasijević osvojio zlatnu medalju na Prvenstvu Centralne Srbije za juniore