Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Atletičari Jasenice Maja Vićentijević i Branko Basarić na kvalifikacijama Kupa Srbije i Prvenstvu Centralne Srbije u Kruševcu
Postavljeno: 20.08.2019.

Maja sedma na 200 metara, a Branko četvrti na 400 metara

U organizaciji Atletskog saveza Centralne Srbije i AK Kruševac održane su kvalifikacije Kupa Srbije za mlađe juniore/ke, kao i finale  Kupa i pojedinačnog Prvenstva AS Centralne Srbije.

Atletski klub Jasenica  je predstavljalo dvoje takmičara, Maja Vićentijević, na 100 i 200 metara i Branko Basarić na 100, 200 i 400 metara.  Oboje stariji pioniri i to ulazna godina.

Maja Vićentijević je na 100 metara zauzela ukupno 10. mesto, od 22 takmičarke, sa vremenom 13,81 sekunda,  a na 200 metara je zauzela 7. mesto, od 12 takmičarki, rezultatom 29,49 sekundi.

Branko Basarić je na 100 metara zauzeo 8. mesto, od 11 takmičara, sa vremenom 13.25  sekundi, koje je na granici njegovog ličnog rekorda. Na 400 metara je zauzeo 4. poslednje mesto vremenom 58,81 sekundu, ali je ta trka održana 15 minuta posle trke na 100 metara.

Drugog dana Branko Basarić se takmičio na 200 metara i zauzeo je 8. poslednje mesto, rezultatom 26,52 sekunde i bio je jedini pionir u toj trci. Ujedno je postavio i lični rekord.
I njega kao i Maju Vićentijević očekuju  kvalifikacije Kupa Srbije za starije pionire.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 22.09.2019.
Završen turnir "70 godina košarke u Palanci". KK Dunav pobednik, domaća Mladost treća
Palančani pobedili OKK Beograd
Atletičarka palanačkog Elita Tamara Ivković osvojila zlatnu medalju na pionirskom Prvenstvu Srbije u bacanju vorteksa
Tamara postavila rekord Centralne Srbije- 53,59 m
Palanački atletičar Nenad Milinković osvojio dve medalje na Prvenstvu Balkana za veterane u Rumuniji