Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Ubedljiv poraz palanačkih košarkaša na gostovanju u Leskovcu: Zdravlje- Mladost 95:72
Postavljeno: 26.10.2019.

Palančani imaju polovičan učinak nakon 4. kola Druge lige Srbije

U 4. kolu Druge lige Srbije, košarkaši palanačke Mladosti pretrpeli su ubedljiv poraz, na gostovanju u Leskovcu.

Domaći tim Zdravlja pobedio je ekipu iz Palanke rezultatom 95:72, po četvrtinama 21:26, 19:20, 34:12 i 21:14.

Meč je rešen u trećoj deonici, kada su Leskovčani stekli nedostižnu prednost (74: 58), a zanimljivo je da su Palančani vodili na poluvremenu utakmice (40:46).

Najzaslužniji, za prvu pobedu Zdravlja u sezoni, bio je Aleksa Jugović sa 31 poenom, dok su u Mladosti najefikasniji bili Stefan Krstajić sa 21 i Marko Ilić sa 18 poena.

Mladost ima polovičan učinak od po dve pobede i dva poraza. Zanimljivo je da su Palančani poraženi na oba dosadašnja gostovanja.