+381 (0)26 313 030

Sport
Veliki uspeh karatista "Goše" na međunarodnom turniru "Sretenje 2016"
Postavljeno: 10.02.2016.

Karate klub Goša je u generalnom plasmanu osvojio prvo mesto i veliki pehar turnira

Proteklog vikenda u Aranđelovcu, održan je međunarodni, 15. po redu karate turnir „Sretenje 2016“, na kome su nastupili i karatisti „Goše“. Ove godine učešće su uzela 42 kluba iz Srbije i regiona, oko 450 takmičara, a karatisti „Goše“ imali su 24 nastupa i osvojili su 15 medalja, od toga 6 zlatnih, 5 srebrnih i 4 bronzana odličja.

Što se tiče samih rezultata, zlatne medalje osvojili su: Ana Nijemčević u katama pojedinačno i katama ekipno, Anja Trifunović takođe 2 zlata kao i Mateja Stošić. Srebrna odličja zaslužili su Stefan Glišić, Ana Nijemčević, Aleksandar Milovanović i Miloš Milošević, dok su bronzu osvojili Dora Glišić, Stefan Glišić, Aleksandar Milovanović i Uroš Dončić.

Sa tim skorom karate klub „Goša“ je bio ubedljivo prvi u generalnom plasmanu na turniru „Sretenje 2016.“ I zasluženo je osvojio veliki pehar.

Prema rečima Aleksandra Stanisavljevića, trenera karate kluba „Goša“, u ovom klubu davno nisu imali takmičara koji je nastupio u 4 discipline, kao što je to slučaj bio sada sa Anom Nijemčević koja je nastupila u katama apsolutno, svojoj disciplini i katama pojedinačno kao i prvi put u borbama i osvojila je 2 srebrne i 2 zlatne medalje.

Ana Nijemčević je takođe bila u izboru za najboljeg takmičara turnira, ali je u konačnom plasmanu bila druga jer je takmičarka iz Aranđelovca imala jednu zlatnu medalju više.

Na ovom međunarodnom turniru takmičio se i senior Miloš Milošević, koji se nalazi na širem spisku reprezentacije.Ovoga puta on je nastupio u dve težinske kategorije više u odnosu na njegovu, i ostvario je odličan uspeh plasmanom u finale i osvajanjem srebrnog odličja.

Turnir  „Sretenje 2016“ je bio jako intresantan i dinamičan, i što je najvažnije uspešan za karatiste našeg kluba koji su se i ovoga puta predstavili u najboljem svetlu. Sada ih očekuje nastavak sezone, i nadamo se još više najsjajnih odličija za ove uspešne sportiste.