PolitikaProglašena lista "Ivica Dačić SPS- JS Dragan Marković Palma" za republičke izbore: 180. Petar Jelić 239. Dr Periša Jovanović
Postavljeno: 09.03.2016.
Ova lista biće treća po redu na glasačkom listiću
Republička izborna komisija (RIK) proglasila je izbornu listu "Ivica Dačić- Socijalistička partija Srbije- Jedinstvena Srbija Dragan Marković Palma", koja će biti treća na glasačkom lističu za republičke, parlamentarne izbore.
Prvih deset mesta na listi zauzimaju: Ivica Dačić, Dragan Marković Palma, Prof. Dr Slavica Djukić- Dejanović, Aleksandar Antić, Žarko Obradović, Dijana Vukomanović, Petar Petrović, Prof. Dr Snežana Bogosavljević- Bošković, Ivan Karić i Branko Ružić.
Na listi su i dva kandidata iz S. Palanke. Petar Jelić, predsednik OO SPS je 180., a Dr Periša Jovanović je 239. medju kandidatima za poslanike.
Socijalisti su podneli ukupno 14.355 potpisa građana koji podržavaju njihovu izbornu listu. RIK je kao validne prihvatila 13.821 potpis. Među potpisima koji nisu prihvaćeni je i 22 potpisa građana koji su prethodno podržali neku drugu listu.
|