Sport
Uspešan završetak sezone atletičara Jasenice: Blistaju Ivana Đurić i Tijana Dimić
Postavljeno: 02.10.2016.

Palančani postigli odlične rezultate na takmičenjima u Jagodini i Kragujevcu

Atletičari Jasenice iz Palanke veoma su uspešni u završnici takmičarske sezone. Postigli su odlične rezultate na dva takmičenja. Najpre, u finalu mini lige "Kad nema tartana, dobra je i šljaka", a potom i u finalu Kupa Srbije u pionirskoj konkurenciji.

U Jagodini je održano finale lige "Kad nema tartana, dobra je i staza" za pionire/ke i mlađe pionire/ke. Jasenicu  je predstavljalo 6 takmičara u konkurenciji mladjih pionir/ki i 4 takmičara u trkma na 60 metara za atletske škole. Osvojeno je pet medalja: 2 zlatne, 1 srebrna i 2 bronzane . Prva mesta su osvojile Tijana Dimić u trci na 600 m i Nađa Stanojević u skoku udalj. Srebrnu je osvojila Maja Vićentijević u bacanju vorteksa, a bronzane medalje su osvojile Milena Mitrović u trci na 600 m i Mila Milosavljević u skoku udalj. Branko Basarić je u bacanju vorteksa zauzeo 5. mesto. Tijana Dimić je sveukupni pobednik u disciplini 600 metara, u ovogodišnjem izdanju mini lige.

U Kragujevcu je održano finale Kupa Srbije u pionirskoj konkurenciji. Tri takmičara AK Jasenica su opravdala očekivanja. Ivana Đurić je, u bacanju koplja, osvojila prvo mesto i zlatnu medalju. Takodje, u bacanju koplja, Milan Mićić je zauzeo 4. mesto, dok je, u trci na 600 metara, Tijana Dimič bila sedma.