Sport
Mali fudbal: Partenon vodio 4:2, a ipak izgubio 7:4 u Kragujevcu
Postavljeno: 03.12.2016.

U izuzetno zanimljivom meču Palančani poraženi od Mašinca

Derbi meč 9. kola Druge lige, grupa Zapad, u malom fudbalu, odigran je u Kragujevcu i obilovao je uzbudjenjima i rezultatskim preokretima. Domaći Mašinac je pobedio ekipu Partenona iz Palanke rezultatom 7:4, iako su Palančani, sredinom drugog poluvremena, vodili sa 4:2. Tako se nastavili neugodna tradicija Partenonaca u duelu sa Kragujevčanima.

Bio je to sjajan meč, koji su, golom Mijatovića, otvorili domaćini, da bi Partenon preokrenuo rezultat, pogocima Brdara i Nikolića. Mašinac je do poluvremena izjednačio, a strelac je bio Cvetković.

Drugi deo derbija protekao je, najpre, u odličnom izfdanju Palančani, koji stižu do vodjstva od 4:2, golovima Brkića i Nikolića. Medjutim, do kraja utakmice apsolutna dominacija Kragujevčana, jer su za samo minut izjednačili i do završetka duela postigli još tri pogotka za ubedljiviju pobedu, nego što je razvoj dogadjaja na parketu nagoveštavao.

Partenon je pretrpeo  četvrti  poraz u sezoni, uz pet trijumfa, a u narednom kolu Palančani će dočekati ekipu RB iz Valjeva.