Sport
Palanački košarkaši namučili lidera na tabeli: Mladost- Vojvodina 94:97
Postavljeno: 11.02.2017.

Palančani i pored odlične igre nisu uspeli da savladaju najkvalitetniji tim u Drugoj ligi Srbije

Derbi je apsolutno opravdao očekivanja. Sjajan meč u hali u OŠ Vuk Karadžić u Palanci. U 18. kolu Druge lige Srbije košarkaši Mladosti su ugostili lidera na tabeli, ekipu novosadska Vojavodine. Novosađani su pobedili, u neizvesnoj završnici rezultatom 97:94, ali i da su domaći igrači trijumfovali, to bi bilo zasluženo.

Mladost je tokom većeg dela derbija bila u vođstvu, a gosti su tek pet minuta pre kraja stekli pet poena prednosti. I onda do poslednjeg sekunda rezultatska klackalica. Palančani su dva minuta pre kraja imali šest rezlike, ali Vojvodina pokazuje zašto je najkvalitenija u ligi i u zadnjih 60 sekundi ulazi sa minimalnom prednošću, koju zadržava u penal završnici. Domaći su dali maksimum i bili na jednu loptu od velike pobede.

Mladost sada ima učinaka od devet pobeda i isto toliko poraza i osma je na tabeli.

Najzaslužniji za trijumf lidera bio je Stojačić sa 30 poena, 7 skokova i 4 asistencije. U taboru Mladosti najbolji su bili Šparović sa 27 poena, 6 asistencija, uz šut 8/4 za tri i Vranić sa 17 poena.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 19.11.2017.
Besplatni preventivni pregledi organizovani u palanačkoj bolnici
U akciju Ministarstva zdravlja treći putu uključenna OB Stefan Visoki. Interesovanja građana najveće do sada
Postavljeno: 18.11.2017.
Još jedan sjajna partija palanačkih košarkaša i demonstracija sile u Beogradu: Žarkovo- Mladost 54:88
Palančani posle ubedljivih trijimfa u Nišu i protiv Leskovčana, pod vođstvom trenera Zorana Todorovića, deklasirali još jednog konkurenta u borbi za vrh tabele Druge lige
JKP Vodovod: Trebalo bi očekivati uredno vodosnabdevanje tokom večeri i noći