Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Pobeda palanačkih košarkaša u derbiju Druge lige Srbije: Mladost- Novi Pazar 81:76
Postavljeno: 21.10.2017.

Palančani trijumfovali potpuno zasluženo i zadržali stopostotan učinak na stratu sezone

U sjajnom ambijentu derbi meč 3. kola Druge lige Srbije i duel pretendenata na najviši plasman je opravdao očekivanja. Pred punim gledalištem u palanačkoj hali OŠ Vuk Karadžić košarkaši Mladosti su zasluženo pobedili odličnu ekipu Novog Pazara rezultatom 81:76.

Domaći tim je sjajno otvorio derbi, čvrstom odbranom i raznovrsnim napadaom, uz odlične procente šuta, Palančani su brzo stekli dvocifrenu prednost, koju su do poluvremena uvećali na 20 poena razlike. Bilo je to izuzetno kvalitetno izdanje pulena trenera Dušana Radovića.

U trećoj četvtini odgovor Pazaraca, koje predvodi bivši trener Mladosti Marko Dimitrijević. Iskusan gostujući sastav je počeo da pogađa šuteve sa distance, zaigrao je znatno angažovanije u odbrani i često iz "pik" igre rešavao situacije. Spustili su Pazarci razliku na ispod deset poena, ali je usledio odgovor Mladosti pogođenim trojkama. Izdržala je Mladost nalet gostujućerg sastava i zadržala vođstvo.

U poslednji period igre ušlo se sa desetak razlike za domaći tim, ali se gosti nisu predavali. Uspeli su da derbi dovedu do neizvesne završnice, praktično na jedan posed i tri poena zaostaka (76:79). Derbi je dobio i dodatnu draž, igra se rasplamsala.  Ipak, Palančani su jako dobrom odbranom i koncentracijom u penal završnici, u poslednjem minutu, rešili utakmicu u svoju korist. Potpuno zasluženo, jer su vodili svih 40 minuta.

Najefikasniji u pobedničkom rosteru bili su Srđan Stojanović sa 19 poena, 3 trojke, 5 skokova i 4 izgubljene lopte, Petar Šparović sa 13 poena, 2 asistencije i 3 skokova. Sjajan je bio centar Nemanja Arsić sa 13 poena i 14 skokova, Stevan Tapušković je dao 11 poena, uz 4 asistencije i 5 skokova, a dvocifreni su bili i Draško Radović sa 10 poena, 2 skoka i Ilija Cvetković sa 10 poena i 6 skokova.

U ekipi Novog Pazara najbolji su bili Tarik Brunčević sa 26 poena i 5 skokova i Sanel Mukanović sa 12 poena, 8 asistencija i 2 skoka.

Mladost je statistički bila bolja u procentima šuta uz skakačku dominaciju.

Palančani su zadržali maksimalan učinak od sve tri pobede. Naredne sedmice gostuju u Velikoj Plani, u komšijskom derbiju.