Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Prva ovosezonska pobeda palanačkih košarkašica: Bagdala- Sistem 50:76, šest trojki Savete Mihailović
Postavljeno: 28.10.2017.

Palančanke odigrale odličan meč u Kruševcu i ostvarile ubedljhiv trijumf

Košarkašice palanačkog Sistema ostvarile su prvu ovosezonsku pobedu. U 3. kolu Druge seniorske lige Srbije, grupa Jug, Palančanke su, na gostovanju u Kruševcu, ubedljivo savladale domaći tim Bagdale rezultatom 76:50, po četvrtinama 22:18, 15:13. 21:6 i 18:13.

Učenice trenera Predraga Stanoševića su odigrale odličan meč, dominirale od prvog minuta, a utakmicu su rešile u trećoj deonici, kada su sjajnim izdanjem, posebno u defanzivi, odlučile pitanje pobednika.

Najefikasnije su bile Nina Kovačević sa 28 poena, Saveta Mihailović sa 23 i čak 6 trojki, Srna Radišić sa 10, Maja Rašić sa 8, Danijela Ristić sa 7...

Sistem ima uičinak od jedne pobede i dva poraza, a u narenom kolu dočekuju ekipu Topličanina iz Prokuplja.