Sport
Poraz palanačkih košarkaša u derbiju: Mladost- Klik 71:72
Postavljeno: 04.11.2017.

Palančani poraženi od Ariljaca u izuzetnho uzbudljivoj utakmici

Posle tri startna trijumfa, košarkaši Mladosti su pretrpeli drugi uzastopni poraz u prvenstvu Druge lige Srbije. U derbiju 5. kola Palančani su, u hali OŠ Vuk Karadžić, poraženi od ekipe Klika iz Arilja, koja je pobedila rezultatom 72:71.

U izuzetno uzbudljivoj, neizvesnoj i tvrdoj utakmici, na "jednu loptu", Ariljci su se bolje snašli u finišu i kaznili propuste u igri domaćih.

Palančani su bolje "otvorili" derbi, imali prednost u prvoj deonici, ali su gosti na poluvremenu zaslužili vođstvo od 39: 34.

U nastavku duela rezultatska klackalica. Mladost, korak po korak, sustiže prednost Klika i trojkom Jovana Starinčevića, četiri minuta pre kraja, dolazi do vođstva 65:63.

Finiš je bio na ivici nerava, dosta grešaka, propsta i napetosti, sa vrlo malo koševa. U poslednji minut ulazi se u egalu- 67:67. Najpre, Ilija Cvetković pogađa za prednost Palančana, da bi sjajni Nemanja Arnautović trojkom doveo Klik do prednosti- 70:69.

Kapiten Mladosti Željko Stanisavljević je siguran sa linije penala i domaći ponovo imaju koš prednosti- 71:70. Ipak, Ariljci poenima Miloša Pavlovića, iz slobodnih bacanja, nakon faula Cvetković, stižu do važne pobede- 72:71.

Najzaslužniji za trijumf Klika bio je iskusni as Nemanja Arnautović sa 27 poena, 7 swkokova i 6 ukradnih lopti, dok je Miloš Pavlović imao 13 poena.

U redovima Mladosti Nemanja Arsić je postigao 16 poena, uz 10 skokova. Dvocifreni su bili i Stevan Tapušković sa 14 i  Ilija Cvetković i Petar Šparović sa po 11 poena.