Sport
Poraz fudbalera Jasenice na startu prolećne sezone: "iz keca u dvojku"
Postavljeno: 21.03.2015.

Jasenica vodila na poluvremenu, ali je na kraju Polet zasluženo pobedio

Loš start prolećne sezone Srpske lige- Zapad za fudbalere Jasenice 1911. Na Gradskom stadionu u Palanci domaći tim poražen od Poleta iz Ljubića rezultatom 1:2 (1:0). Kladioničarskim rečnikom: iz keca u dvojku. Izabranici trenera Zdenka Mufa su, posle veoma dobrog prvog poluvremena, u nastaku utakmice pravili kardinalne greške, koje su ih skupo koštale i sada su u  vrlo teškoj poziciji, kada je u pitanju borba za opstanak u ligi.

Uvodni minuti utakmice bili su u znaku inicijative Palančana, ali i opasnih kontri i polukontri mladih i poletnih gostiju. Domaćin je kontrolisao meč, polako stezao obruč oko gola Poleta. Mrisalo je na pogodak, iako nije bilo izglednih šansi. Gosti se nisu branili "bunkerom", već su došli da se nadigravaju. To je ostavljalo prostora za bočne napadače Jasenice, da se ubacuju iz drugog plana. Upravo je jedna takva akcija krunisana vodjstvom. Dubinska dijagonala iskusnog Aleksandra Maksimovića, sa desne na levu stranu terena, i pravovremeno utrčavanje i realizacija Igora Vićentijevića za radost na tribinama i pogodak- 1:0.

Medjutim, u drugom poluvremenu potpuno druga slika. Palančani stegnuti, povučeni i inferiorni, umesto da čuvaju prednost kratkim dodavanjima i osvajanjem terena, oni su se povukli i kiksevima i kardinalnim greškama omogućili gostima da "ni iz čega" dodju do pobede. Najpre je Stefan Tufegdžić grubo pogrešio, ispred svog šesnaesterca, što gosti koriste za 1:1. Potom, još jedan veliki kiks, desnog beka Milovanovića, koji gubi čistu loptu, a zatim i ruši napadača Poleta, koji je krenuo sam ka golu domaćih i opravdano dobija crveni karton. To je bio pravi šok za Palančane, koji je kulminirao novom grubom greškom. Rezervista Nemanja Pavlović, koji je na desnom boku zamenio "pocrvenelog" Milovanovića, pravi bespotreban prekršaj za najstrožu kaznu, pa gosti iz penala stižu do trijumfa, preokreta i konačnih 1:2.

Treba istaći da su Palančani bili osetno oslabljeni neigranjem iskusnog veziste Siniše Jankovića i mladog Strahinje Pavlovića, čije se odsustvo itekako osetilo. Trener Zdenko Muf se odlučio za sledeću formaciju: Vukašinović- Milovanović, Djurdjević, Jokić, Petković- Vlajković (Aličković), Tufegdžić, Mitrović (N. Pavlović)- Maksimović, Vićentijević- Popović.

Jasenica 1911 je pretposlednja na tabeli sa 13 bodova.

U prvoj utakmici 17. kola Podunavske okružne lige u Velikom Orašju domaći Mladi borac pobedio je ekipu Glavaša iz Glibovca sa 2:0.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 30.04.2017.
Uspešan vikend za mladje selekcije GFK Jasenica: Pobede pionira i kadeta rezultatom 4:0