Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Poraz košarkašica palanačkog Sistema u Pirotu: Gimnazijalac trijumfovao rezultatom 83:65
Postavljeno: 15.01.2018.

Palančanke poražene u zaostaloj utakmici Druge lige Srbije, grupa Jug

Košarkašice palanačkog Sistema odigrale su prvi takmičarski meč u ovoj godini. U zaostaloj utakmici prvenstva Druge lige Srbije, grupa Jug, Palančanke su gostovale u Pirotu, gde su se sastale sa ekipom Gimnaziojlca.Piroćanke su pobedile palanački tim rezultatom 83:65.

U prve tri četvrtine utakmica je bila u egalu, SIstem je vodio 58:57, ali u poslednjih deset minuta, Gimnazijalac je dominirao, iskoristio slabosti u reovima neiskusnog, nekompletnog i nedovoljno fizički spremnog tima iz Palanke, pa je zabeležio ubedljiv trijumf.

Najefikasnija u redovima Sistema bila Natalija Spaić sa 36 poena, uz 5 trojki, Kristina Marković je postigla 12 poena, Saveta Mihailović, takođe, 12 uz 4 trojke, Nina Kovačević 3, a Milica Tošić 2 poena.

Prvenstvo Druge lige Srbije, grupa Jug nastavlja se 27. januara.