Sport
Fudbalski derbi bez golova: Jasenica 1911- Loznica 0:0
Postavljeno: 28.03.2015.

Palančani odigrali dobro protiv lidera i promašili penal

Derbi meč 17. kola Srpske lige, grupa Zapad, završen je bez pobednika, ali i bez golova. Dobra borbena i sadržajna utakmica na Gradskom stadionu u Palanci: Jasenica 1911- Loznica 0:0.

Palančani bolji u prvom delu, kada su promašili i penal, a lider na tabeli dominatniji u nastavku utakmice. Po jakoj kiši i raskvašenom terenu, oba tima zaslužuju prelaznu ocenu za prikazanu igru i borbenost. Ko je gledao derbi meč, teško bi mogao da se uveri da je Loznica ubedljivo prva na tabeli, a Jasenica pretposlednja. Palančani su bili, u najmanju ruku ravnopravni takmac i pružili mnogo bolju partiju, nego na prolećnoj premijeri protiv Poleta.

Puleni trenera Zdenka Mufa odlično su otvorili utakmicu, ali su Lozničani prvi pripretili, kada je golman domaćih Đorđe Vukašinović sjajno neutralisao pokućaj gostiju. U 4. minutu penal za Jasenicu. Aleksandar Maksimović je iskoristio dubinsko proigravanje, izašao sam pred golmana Dalibora Divca, koji ga ruši i sudija pokazuje na belu tačku. Ipak, čuvar mreže Lozničana, nekadašnji golman Jasenice, Dalibor Divac je odbranio, ne baš dobro izveden kazneni udarac, štopera domaćih Jovice Jokića. Do kraja poluvremena palanački tim je bio konkretniji, opasniji, kontrolisao igru i imao inicijativu, uz dosta prekida, kornera, ali bez izrazitih gol šansi.

U nastavku utakmice Lozničani su pokazali zašto su ubedljivo prvi na tabeli. Bili su bolji, imali nadmoć na terenu, ali nisu krunisali takvu partiju pogotkom.

Trener Jasenice Zdenko Muf opredelio se za sledeću formaciju: Vukašinović- S. Pavlović, Jokić, Đurđević, Petković- Tugefdžić, Vlajković- Mitrović (Žunić), Maksimović, Vićentijević- Popović ( Aličković).

Fudbaleri Jasenice su, za razliku od meča sa Poletom, prikazali sasvim zadovoljavajuću igru, koja hrabri pred nastavak grčevite borbe za opstanak u ligi.

U prvoj utakmici 18. kola Podunavske okružne lige fudbaleri Glavaša su, u Glibovcu, pobedili Budućnost iz Male Krsne rezultatom 1:0.