Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Tri medalje za atletičare Jasenice na Zimskom bacačkom prvenstvu Srbije u Sremskoj Mitrovici
Postavljeno: 31.03.2015.

Dva srebra i jedna bronza za pulene trenera Nenada Milinkovića

Veliki uspeh postigli su atletičari palanačke Jasenice na Zimskom bacačkom prvenstvu Srbije za juniore i pionire, koje je održano u Sremskoj Mitrovici. Puleni trenera i nekadašnjeg asa u bacanju koplja Nenada Milinkovića, osvojili su tri medalje: dve srebrne i jednu bronzanu.

Srebrnu medalju i titulu vicešampionke Srbije osvojila je pionirka Ivana Djurić u bacanju koplja, težine 400 grama. Ivana je bila druga rezultatom 39,53 metara i za samo 15 centimetra joj je izmaklo zlatno odličje, koje je pripalo domaćoj takmičarki Sari Stanimirović.

Bacanje koplja, težine 600 grama u pionirskoj konkurenciji bilo je u znaku Palančana i dostojnih naslednika trenera Baće Milinkovića. Drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Dimitrije Milosavljević hicem dužine 30,29 metara, dok je treće mesto i bronzanu medalju zaslužio Milan Mićić, koji je koplje bacio 26,10 metara.

U ekipnom plasmanu, medju osvajačima medalja na Prvenstvu Srbije, AK Jasenica je zauzeo sedmo mesto. Inače konkurencija je bila veoma jaka, jer se ovo takmičenje nalazi u zvaničnom kalendaru Atletskog saveza Srbije.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 17.10.2017.
Šest medalja za orijentirce Jasenice na Prvenstvu Srbije u kombinaciji(VIDEO)
Palančani u Sremskim Karlovcima osvojili jednu zlatnu, jednu srebrnu i četiri bronzane medalje
"Siroti mali hrčki" na sceni Gradskog pozorišta u Palanci (četvrtak, 20 sati)