Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Tri medalje za atletičare Jasenice na Zimskom bacačkom prvenstvu Srbije u Sremskoj Mitrovici
Postavljeno: 31.03.2015.

Dva srebra i jedna bronza za pulene trenera Nenada Milinkovića

Veliki uspeh postigli su atletičari palanačke Jasenice na Zimskom bacačkom prvenstvu Srbije za juniore i pionire, koje je održano u Sremskoj Mitrovici. Puleni trenera i nekadašnjeg asa u bacanju koplja Nenada Milinkovića, osvojili su tri medalje: dve srebrne i jednu bronzanu.

Srebrnu medalju i titulu vicešampionke Srbije osvojila je pionirka Ivana Djurić u bacanju koplja, težine 400 grama. Ivana je bila druga rezultatom 39,53 metara i za samo 15 centimetra joj je izmaklo zlatno odličje, koje je pripalo domaćoj takmičarki Sari Stanimirović.

Bacanje koplja, težine 600 grama u pionirskoj konkurenciji bilo je u znaku Palančana i dostojnih naslednika trenera Baće Milinkovića. Drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Dimitrije Milosavljević hicem dužine 30,29 metara, dok je treće mesto i bronzanu medalju zaslužio Milan Mićić, koji je koplje bacio 26,10 metara.

U ekipnom plasmanu, medju osvajačima medalja na Prvenstvu Srbije, AK Jasenica je zauzeo sedmo mesto. Inače konkurencija je bila veoma jaka, jer se ovo takmičenje nalazi u zvaničnom kalendaru Atletskog saveza Srbije.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 16.08.2017.
EKSKLUZIVNO: Gost TV Jasenice "srebrna" Palančanka Ivana Katanić kapiten juniorske košarkaške reprezntacije Srbije vicešampiona Evrope(VIDEO)
Član idealne petorke Evropskog prvenstva posetila redakciju TV Jasenice, koja ju je pratila od početka karijere
Elektrodistribucija: Jednočasovni nestanak struje u četvrtak u Ratarima i delovima Cerovca i Kusatka