Sport
Ubedljiva pobeda košarkaša: Mladost- Napredak (Aleksinac) 89:59
Postavljeno: 04.04.2015.

Palančani odigrali izuzetno kvalitetan meč u sjajnom ritmu

Košarkaši Mladosti odigrali su još jedan izuzetno kvalitetan meč pred domaćim navijačima. U sjajnom ritmu, motivisano, angažovano i efikasno, ubedljivo su porazili goste iz Aleksinca. U 24. kolu Druge lige Srbije: Mladost- Napredak Maksi 89:59 (14:11, 27:17, 23:10, 25:18).

Palančani su agresivno otvorili utakmicu, kontrolisali igru i dodavali "gas" iz četrvrtine i četvrtinu. Meč je prelomljen u drugom periodu igre, da bi u nastavku vrlo kvalitetno održan visok nivo i ritam. Posebno dobro je funkcionisala defanziva i angažovanom igrom u odbrani sveli su goste na ispod 60 poena, što je rezultirano igrom u tranziciji, kontranapadima i  bilo motiv za efikasne napadačke akcije, uz visok procenat realizacije.

Najzapaženiji akteri, u timu trenera Zlatana Rakića, bili su raspoloženi kapiten Željko Stanisavljević, koji je postigao 28 poena, uz 11 skokova i procenat šuta od 79 odsto, za sjajan indeks korisnosti 35. Njemu uz rame bili su Aleksa Stamenković sa 21 poenom, 5 skokova i 4 asistencije i Stevan Tapušković sa 18 poena i 6 skokova. Vredi istaći da je Mladost imala visok procenat šuta iz igre od 56 posto, uz šut za tri poena od 53 odsto ( 8 od 15).

Palančani su na deobi desetog mesta na tabeli sa učinkom od deset pobeda i četrnaest poraza.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 17.10.2017.
Šest medalja za orijentirce Jasenice na Prvenstvu Srbije u kombinaciji(VIDEO)
Palančani u Sremskim Karlovcima osvojili jednu zlatnu, jednu srebrnu i četiri bronzane medalje
"Siroti mali hrčki" na sceni Gradskog pozorišta u Palanci (četvrtak, 20 sati)