Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Drugi dan turnira košarkaša "Goša FOM 95" u Palanci: OKK Beograd bolji od palanačke Mladosti
Postavljeno: 22.09.2018.

U veoma dobrom meču Beogražani trijumfovali rezultatom 91:82. iako su Palančani bili na pragu rezultatskog preokreta, jer su anulirali prednost gostiju od 20 razlike

Drugi dan medđunarodnog košarkaškog turnira "Goša FOM 95" u Palanci bio u znaku odličnog meča, između domaće Mladosti i OKK Beograda.

Prvoligaš iz Beograda je pobedio palanačkog drugoligaša rezultatom 91:82, iako su domaći igrači bili na pragu rezultatskog preokreta, pošto su anulirali prednost gostiju od 20 poena.

Prvo poluvreme OKK Beograd je odigrao sjajno, uz izuzetnu odbranu, veliki broj skokova i visoke procente šuta. Mladost se nije snašla, odbrana je zatajila, uz neorganizovan napad i neprecizne šuteve. Gosti su vodili 58:39.

U nastavku druga slika na parketu. Nekompletni sastav trenera Zorana Todorović mnogo bolji. Čvrsta i agresivna odbrana, organizovaniji napad, borbenost i odličan šut. Publika je nosila Mladost do egala sredinom poslednje deonice- 75:75. Međutim, nije bilo snage za potpuni preokret. Mlada beogradska ekipa je zasluženo pobedila.

U OKK Beogradu najefikasniji su bili Altin Islamović sa 21 poenom, uz 5 trojki i kapiten Mile Veljković sa 15 poena i 10 skokova.

Kod Mladosti najefikasniji su bili Milan Janjušević sa 21 poenom i 5 skokova, Dejan Pejić sa 20 poena , uz loše procente šuta (23-6). Vrlo dobri su bili i kapiten Željko Stanisavljević sa 11 poena i 9 skokova i Ognjen Kužeta sa 17 poena, 5 skokova i 5 asistencija.

U prvoj utakmici dana Kumanovo je pobedilo ruski Dinamo iz  Magnitogorska rezultatom 68:63.

U nedelju u 16.30 sati igraće Kumanovo i OKK Beograd, a u 19 sati Mladost i ruski Dinamo.

Poslednje vesti:

Postavljeno: 22.10.2018.
Elektrodistribucija: U utorak od 11 do 12 sati bez struje potrošači u Goloboku i delovima Grčca i Dobrog Dola
Razlog su radovi na mreži
Otvoren je 63. Sajam knjiga
Ovogodišnji slogan je „Radost čitanja“
OŠ Olga Milošević: Dve bronzane medalje na okružnom takmičenju u stonom tenisu
Nermanja Živojinović je bio treći u piojedinačlnoj konkurenciji, a druga bronza osvojena je u ekinom delu