Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Palanački košarkaši pobedili prvoligaša iz Valjeva u Kupu Srbije: Mladost- Metalac 76:72
Postavljeno: 09.10.2018.

U veoma dobroj i neizvesnoj utakmici Palančani se revanširali Valjevcima za prošlogodišnji poraz u Kupu Radivoja Koraća

Odlična košarkaška predstava u hali OŠ Vuk Karadžić u Palanci. Neizvesna, dinamična, borbena i kvalitetna utakmica u drugom stepenu Kupa Srbije, odnosno Kupa Radivoja Koraća.

Duel starih rivala i sportskih prijatelja. Palanački drugoligaš Mladost i valjevski prvoligaš Metalac.

Domaći sastav je zasluženo pobedio i revanširao se gostima za prošlogodišnji poraz u nacionalnom Kupu: Mladost- Metalac 76:72.

Valjevci su bili bolji u prvom poluvremenu, konstantno vodili, posle 20 minuta 38:33, dok su puleni trenera Zorana Todorovića sjajno odigrali treću četvtinu. Preokrenuli su rezultat, krenuo ih je šut, a ton igri davala je borbenost i angažovanost u odbrani. Mladost je imala i 11 poena prednosti. Izuzetni su bili Cvetković, Pejić, Đonlić, Arsić, Kužeta, Janjušević, Beader, Stanisavljević...

Ipak, Metalac se nije predao. Naprotiv. Čvrstom odbranom i presingom su iznudili greške domaćih i preko Đukanovića, Vasića, i ostalih stigli do egala.

Međuitim, novi nalet  Palančana, u poslednja tri minuta meča. Smogli su snage, trojkama, iskustvom i borbenošću preko Pejića, Cvetkovića i ostalih da ponovo dođu do osetnije prednosti, od pet do sedam poena i snađu se u neizvesnoj završnici.

Važan trijumf i sve bolja igra i forma Mladosti nagoveštavaju optimizam u narednim utakmicama u Drugoj ligi Srbije, posle kiksa u Aleksincu na startu.