Francuska 9, 11420 Smederevska Palanka
rtj@tvjasenica.rs | rtj@tvjasenica.rs
+381 (0)26 313 030

Sport
Pobeda palanačkih košarkaša u derbiju Druge lige Srbije: Mladost- Konstantin (Niš) 84:69
Postavljeno: 24.11.2018.

Palančani ostvarili sedmu pobedu u sezoni, zahvajujući veoma dobroj igri, naročito u poslednjoj četvrtini

Košarkaši palanačke Mladosti ostvarili su veoma važnu pobedu u Drugoj ligim Srbije. Palančani su, u hali OŠ Vuk Karadžić, u jednom od derbija 9. kola, pobedili ekipu Konstantina iz Niša rezultatom 84:69.

Uvek trijumf nad direktnim konkurentom u borbi za vrh tabele ima poseban značaj, a domaći tim je teško, ali zasluženo porazio kvalitetnog rivala.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena i konstantnog vođstva Nišlija, puleni trenera Igora Siha su sjajno odigrali treću, a posebno četvrtu ćetvrtinu. Izuzetna defanziva, taktički besprekorna igra, borbena  i motivisana, rezultirala je sa 24:9 u poslednjih deset minuta derbija.

Ovo je bio debi pred domaćom publikom novog trenera Igora Siha, koji je debitovao trijumfom u Pirotu.

Najazapaženiji pojedinci u ekipi Mladosti bili su plejmejker Nikola Đonlić sa 19 poena, 6 asistencija i 4 skoka, kapiten Željko Stanisavljević sa 18 poena i 9 skokova, Petar Beader sa 18 poena i 3 skoka i Milan Janjušević sa 13 poena i 4 asistencije.

Mladost je zadržala mesto u vrhu tabele sa 7 pobeda i 2 poraza.