Početna » Odlični rezultati AK „Jasenica” na Prvenstvu centralne Srbije u Kruševcu

Odlični rezultati AK „Jasenica” na Prvenstvu centralne Srbije u Kruševcu

od RTV Jasenica

Prvenstva centralne Srbije za mlađe pionire/ke U14 (2011/12) i mlađe juniore/ke (2007/08/09/10)U18.
U nedelju, 9. juna, u organizaciji Atletskog saveza centralne Srbije i Atletskog kluba „Kruševac”, održano je prvenstvo za mlađe pionire/ke i mlađe juniore/ke.
AK „Jasenica” predstavljalo je 20 takmičara i takmičarki i osvojeno je dosta medalja, a i nekoliko zapaženih rezultat.
Plasmani i medalje U14:
Bacači:
U bacanju vorteksa za mlađe pionirke, Iva Ćertić je zauzela 2. mesto dok je u bacanju kugle bila prva.
Anđela Jelić je zauzela 6. mesto u bacanju vorteksa i 4. mesto u bacanju kugle. Lena Radovanović je u bacanju kugle, zauzela 3. mesto.
Sprint:
Nina Ćertić je u finalu trke na 60 metara zauzela 3. mesto, dok je Vuka Milošević (12) u finalu bila sedma.
U trci na 200 metara, Nina Ćertić je takođe zauzela 3. mesto, dok je Nikolija Popović (12), zauzela 13. mesto.
Iva Spasojević je u trci na 60 metara prepone zauzela 4. mesto.
Ženska ekipa 4×100 m u sastavu Nikolija Popović,Vuka Milošević, Tijana Simić i Nina Ćertić, zauzele su 1. mesto.
Jovan Golubović (12) je u trci na 200 m zauzeo 6. mesto.
Sava Živković je u trci na 800 metara zauzeo 2. mesto.
Skokovi
Tijana Simić je u skoku u vis zauzela 2. Mesto, a u skok u dalj zauzela 3. mesto.
U18
Bacanja
Dunja Budimir je u bacanju kugle zauzela 2. mesto, dok je Natalija Radisavljević (10) u svom debitantskom bacanju koplja u ovoj kategoriji (500 gr), zauzela 2. mesto rezultatom 30.51m.
Andreja Radosavljević je u bacanju koplja ( 700 gr.) zauzeo 4. mesto.
Sprint
Anastasija Tasa Milošević (10) je briljirala, u trci na 100 metara u finalu je zauzela 3. mesto , rezultatom 13.06 sekundi a u trci na 400 metara ( prva njena trka) takođe je zauzela 3. mesto vremenom 1:01.22.
Dunja Budimir je u trci na 100 metara zauzela 5. mesto.
Skokovi
Andreja Radisavljević je u skok u dalj zauzeo 2. mesto.
Lena Bilanović je u skoku u vis i skok u dalj zauzela druga mesta.
Ženska ekipa u štafeti 4×100 u sastavu Dunja Budimir, Lena Bilanović, Stefana Jelisavčić i Anastasija Milošević nije završila trku zbog pogrešne izmene, ali su bile u tom trenutku prve.
Nikola Damnjanović je kao stariji junior trčao trke na 100 i 400 metara van konkurencije. Na 400 metara je trčao 51.14 sek.