Početna » Planinari POSK Jasenica osvojili Maglić i Trnovački Durmitor

Planinari POSK Jasenica osvojili Maglić i Trnovački Durmitor

od RTV Jasenica

Članovi POSK Jasenica iz Smederevske Palanke uspešno su realizovali akciju u Bosni i Hercegovini, koja je održana od 2. do 5. jula. Osam planinara palanačkog kluba, zajedno sa članovima Planinarskog kluba „Maslačak“ iz Beograda, osvojilo je dva značajna vrha – Maglić (2.386 metara), najviši vrh Bosne i Hercegovine, i Trnovački Durmitor (2.242 metra).

Uspon na Maglić izveden je banjalučkim smerom, a učesnici akcije proveli su tri dana u kampu pored Trnovačkog jezera, jednog od najlepših prirodnih bisera ovog područja.

Akciju je obeležila odlična atmosfera, timski duh i međusobna podrška, zahvaljujući čemu su svi učesnici uspešno osvojili oba planinska vrha.

Planinari POSK Jasenica već sredinom narednog meseca očekuju novi izazov – akciju na Komovima, gde su u planu usponi na Kučki i Vasojevićki Kom.

Povezane vesti