Početna » Atletičari Jasenice osvojili osam medalja na Prvenstvu Centralne Srbije

Atletičari Jasenice osvojili osam medalja na Prvenstvu Centralne Srbije

od RTV Jasenica

U Kraljevu je održano Prvenstvo Atletskog saveza Centralne Srbije za starije pionire/je i starije juniore/ke.

Atletski klub Jasenica iz Smederevske Planke je imao 21 predstavnika i osvojeno je 8 medalja ( 4 zlatne, 1 srebrnu i 3 bronzane)

Branko Basarić je u trci na 400 metara za starije juniore osvojio bronzanu medalju, bio je treći rezultatom 54.01 sekunda, dok je, u istoj trci,  Pavle Mitrović bio četvrti.

Štafeta 4×100 metara za starije juniore, u sastavu Veljko Petrović,Pavle Mitrović, Nikola Damnjanović i Branko Basarić je zauzela treće mesto.

Dunja Budimir je u bacanju kugle (3 kg)  dominantno, sa najboljim rezultatom ove sezone u Srbiji i svojim ličnim rekordom- 13.70 metara, osvojila zlatnu medalju.

Andreja Radisavljević je  prvak Centralne Srbije za starije pionire u skoku udalj sa 5.86 metara.

Lara Petković je u disciplini bacanje koplja(400 gr) bila najbolja i zasluilo zlatno odličje, rezultatom 38.49 metara, dok je u bacanju diska osvojila srebro, bila druga rezultatom 27.51.

Magdalena Radojković je rezultatom 135 cm osvojila bronzanu medalju u skoku uvis.

Štafeta 4×100 metara u sastavu Magdalena Radojković, Tijana Simić, Nina Ćertić i Anastasija Milošević je bila najbrža i zaslužila zlatno odličje. Inače,  sve četiri su još uvek mlađe pionirke.