Početna » Još jedna ubedljiva pobeda košarkaša palanačke Mladosti SP

Još jedna ubedljiva pobeda košarkaša palanačke Mladosti SP

od RTV Jasenica

Na pravi način su se košarkaši Mladosti SP oprostili od svojih navijača, kada je tekuća sezona u pitanju. Ubedljivo su savladali još jednog rivala i zabeležili sedmi uzastopni trijumf u plej-autu Druge muške lige Srbije (osmi ako se računa i grupna faza).

U hali OŠ Vuk Karadžić u Smederevskoj Palanci: Mladost SP- Žitko Basket iz Beograda 91:67 ( 17:19, 20:17, 31:13, 23:18).

Kolo pre kraja sezone Mladost SP je na deobi drugog mesta u plej-autu (skor 10-3). Obezbeđen je opstanak u ligi,  a ostala je još utakmica sa Radničkim 1950 u Kragujevcu. Biće vremena za analize, ali je definitvno palanačkom sastavu bilo mesto u plej-ofu i razigravanju za KLS.

Pobeda protiv Žitko Basketa ostvarena je sa velikom rezervom i sa pola snage. Nakon nervoznog prvog poluvremena, a ipak i vođstva (37:36), u nastavku je pulenima trenera Ivana Stefanovića bilo dovoljno bukvalno par minuta da dodaju gas, pre svega u odbrani, i stignu do plus 20. Rutinirano su utakmicu priveli kraju, uz pruženu šansu svim igračima u rosteru.