Početna » Nova pobeda futsalera palanačkog Partenona

Nova pobeda futsalera palanačkog Partenona

od RTV Jasenica

Druga pobeda futsalera Partenona iz Smederevske Palanke u prvenstvu Druge futsal lige Srbije!

Palančani su, pred dobro popunjenim gledalištem hale OŠ Vuk Karadžić, u 3. kolu, savladali veoma čvrstu i neugodnu ekipu Spartaka iz Subotice rezultatom 7:4.

Na prvi pogled rezultat prilično ubedljiv, ali su Partenonci morali rudarski da „iskopaju“ tri boda protiv rivala koji zna da kazni svaku grešku. Uz to i maleri i problemi sa povredama i crvenim kartonima, ipak su uspeli da motivisanom, pametnom i mudrom igrom iznesu teret pobede.

Sve vreme je Partenon vodio, a Subotičani su disali za vratom, nikako nisu mogli da prelome meč, sve do samog finiša. Prvi deo apsolutno u znaku domaćih, stekli su prednost od dva gola, međutim primaju gol u poslednjem minutu za 3:2. Uz taj pogodak gorak ukus i zbog povrede prvog strelca Herkija Arsića, koji nije mogao da igra od 20. minuta.

Nastavak veoma buran, sudijske greške, nervoza, vrućina u hali, dosta prekida… Kod 4:2 za Partenon jedan duel na centru terena i sudije pokazuju crveni karton Stefanu Tufegdžiću,jer je po licu zakačio igrača gostiju. Čini se prestrogo, a Spartak dva minuta igra sa igračem više bez golmana…

Junački se Partenon odbranio u odnosu 5 na 3, dao je i golman Bole Nađ gol pogodivši praznu mrežu za ovacije publike. Posle kazne bilo je 5:3 i do kraja sjajno izdanje Partenona.

Bez oba pivota, trener Veljko Spasojević je modifikovao sistem igre i to donelo visokih 7:3, uz gol gostiju do kraja.

Veliki i vredni bodovi Partenona, za koga su golove dali Dragan Đorđević i Pera Milovanović po 2, Stefan Kokotović,, Bole Nađ i Bane Milosavljević po 1.