Početna » Odlični rezultati atletičara “Jasenice” na Zimskom kupu u bacačkim disciplinama

Odlični rezultati atletičara “Jasenice” na Zimskom kupu u bacačkim disciplinama

od RTV Jasenica

U organizaciji Srpskog atletskog saveza u Beogradu na Vojnoj akademiji i na stadionu kod Atletske dvorane održan je zimski KUP u bacačkim disciplinama za pionire/ke i juniore/ke.

Atletski klub ”Jasenica“ je predstavljalo 6 devojčica u pionirskoj kategoriji i jedan pionir.

Ženska ekipa u sastavu Dunja Budimir, Nina Stajić, Lara Petković, Lena Bilanović, Natalija Radisavljević i Iva Ćertić ekipno su osvojile 2. mesto.

Najzapaženije rezultate postigle su dve takmičarke, koje su u tri od četiri discipline osvojile medalje. Lara Petković u disciplini bacanje koplja dominantno je osvojila 1.mesto rezultatom 45.24 metara, dok je u bacanju diska osvojila treće mesto rezultatom 32.84 metara.

Dunja Budimir je u bacanju kugle osvojila drugo mesto rezultatom 12.42 cm.