Početna » Poraz košarkaša palanačke Mladosti SP u Somboru!

Poraz košarkaša palanačke Mladosti SP u Somboru!

od RTV Jasenica

I to je košarka. Tri četvrtine sjajnog izdanja košarkaša Mladosti SP iz Smederevske Palanke, vođstvo do 16 razlike,  nisu bila dovoljna za pobedu u Somboru.

Ipak, kada u jednoj četvrtini, u ovom slučaju odlučujućoj četvrtoj, primitre čak 37 poena, onda je teško očekivati povoljan ishod.

Domaći Džoker je, u okviru 13. kola A grupe Druge muške lige Srbije,  pobedio Mladost SP rezultatom 99:90 (24:22, 16:30, 22:19, 37:19)

Meč nije imao veći rezultatski značaj, jer je Džoker obezbedio plej-of, a Palančani su u plej-autu, pa se njihov međusobni skor ne računa.

Mladost SP je pokazala kvalitet i prosto ostaje žal za boljim plasmanom, a što se ovog meča tiče, takođe je šteta kada najboljem u timu u ligi date 90 poena na njegovom parketu, a ne pobedite.

Mladost SP je izvrsno odigrala prvo poluvreme, imala dvocifrenu prednost (40:52), najubedljivija je bila plus 16 sredinom druge deonice.

U trećem kvartalu Somborci su zapretili, prepolovili vođstvo gostiju, ali je Petar Šparović trojkom u poslednjoj sekundi doneo prednost od 62:71.

I onda poslednjih deset minuta apsolutne dominacije Džokera. Domaćin je dao 37 poena. Mladost imala rezultatski plus do poslednjih pet minuta, utakmica na jedan posed je bila sve do 38. minuta, međutim finiš je pripao Džokeru.

Palančani se okreću mnogovažnijem meču, narednog vikend protiv čačanskog Železničara u Palanci.

Da istaknemo fantastičnu partiju centra palanačkog tima Aleksandra Nikolića, dabl-dabl učinak i indeks 37.

Takođe, da pomenemo da je u ovoj sezoni za Mladost SP debitovao Stefan Kojić, koji je odigrao sasvim solidno.

DŽOKER: Čelebić 29( 5 as), Brbaklić 8 (8sk), Vuksanović 6, Vukas 7, Munižaba 16, Sužnjev 7, Katušić 5, Brekić 2, Krstanović 15, Đapa 2, Stevićč 2.

MLADOST SP: Šparović 8 (10 as, 7 sk), Stevanović, Nikolić 25 (13/11 šut, 11 sk, 3 as), Nedeljković 23 (11/6 za tri), Stojanović 7, Kojić 11 ( 9/3 za tri,4 as), Stanković 9 (6sk), Tešić, Todorović, Dimitrijević 3, Sretenović 4.