Početna » Poraz Partenona i povratak u Treću futsal ligu Srbije!

Poraz Partenona i povratak u Treću futsal ligu Srbije!

od RTV Jasenica

Posle još jednog poraza futsaleri Partenona su se oprostili od Druge futsal lige Srbije i naredne sezone ponovo će igrati u nižem rangu takmičenja.

Večeras u hali OŠ Vuk Karadžić u Smederevskoj Palanci Partenonci, u osetno oslabljenom sastavu, nisu uspeli da naprave iznenađenje, savladaju ekipu Leskovca i zadrže nadu za opstanak  ligi. Gosti su trijumfovali rezultatom 6:3 (2:2).

Nakon ovog ishoda i ostalih rezultata pretposlednjeg 21. kola Druge futsal lige jasno da status drugoligaša, uz već otpisani Jastrebac, nisu uspeli da sačuvaju Partenon i Ekonomist. Četvrti putnik u Treću futsal ligu znaće se nakon poslednje runde.

Na drugoj strani, Leskovac je ovim trijumfom stekao realne izglede da izbori baraž za Prvu futsal ligu, kao treći na tabeli. Poznato je i da Vinter Sport ide u Prvu futsal ligu, a SAS u baraž.

Dali su Palančani sve od sebe da večeras ostvare trijumf i produže nadu, ali bez nekoliko  startera nisu mogli više. Leskovčani su bili za nijansu konkretniji, mada je rezultat previsok i ne odslikava sve što događalo na parketu hale OŠ Vuk Karadžić.

Leskovac je bolje otvorio meč, stigao do dva gola prednosti, pogocima iz tranzicije Stojadinovića u 11. i Stefanovića u 18. minutu.

Kada se činilo da će gosti rutinski u prvom delu privesti kraju posao, furiozan finiš domaćih. Partenon, nošen podrškom sa tribina za minut poravnava rezultat. Golovima Ivana Mišića u 19. i Ace Todorovića u 20. minutu.

Uvodni minuti nastavkla u znaku dobre igre Palančana. Erupcija oduševljenja bio je gol Stefana Radića za 3:2 u 26. minutu.

Partenon je delovao zrelo, ali dve situacije i pad koncentracije totalno su preokrenule dešavanja, tipično za futsal. Leskovac ponovo vodi golovima Stefanovića i Bojata.

Poslednjih šest minuta Partenonci igraju sa igračem-golmanom, Leskovčani se sjajno brane i u samom finišu postižu još dva gola, nakon presečenih napada preko četvrorstrukog strelca Igora Stefanovića.