Početna » Sjajna igra i velika pobeda futsalera Partenona u Drugoj ligi Srbije!

Sjajna igra i velika pobeda futsalera Partenona u Drugoj ligi Srbije!

od RTV Jasenica

Kakvo futsal veče u hali OŠ Vuk Karadžić u Smederevskoj Palanci i kakva igra futsalera Partenona!

U najboljem ovosezonskom izdanju, Partenonci su ubedljivo i više nego zasluženo porazili, prvoplasiranu ekipu na tabeli Druge futsal lige Srbije, SAS iz Zrenjanina rezultatom 6:2.

U svim segmentima igre Palančani su nadvisili renomiranog rivala, veoma korektnu ekipu iz Zrenjanina. Od starta su puleni trenera Milana Jevtovića- Saviole nametnuli svoj ritam, igrali nadahnuto, motivisano, mudro i kreativno.

Bilo je to perfektno prvo poluvreme i vođstvo od 3:0. Golovi plod prelepih akcija.  Prvo Pere Milovanovića i Stefana Tufegdžića, pa mladih lavova Radića, Tackovića i novajlije Voje Stojanovića, koji sjajnom solo akcijiom postigao i treći pogodak.

U nastavku Zrenjaninci kreću na sve ili ništa, ali Partenon se izvrsno brani. Briljirao je fenomenalni golman Miloš Lazović, koji je imao bar dvadesetak uspešnih odbrana. SAS je smanjio vođstvo iz uigrane akcije, ali zatim Tacković direktno iz kornera pogađa za 4:1. Gosti poslednjih deset minuta igraju sa igračem-golmanom, Partenon se znalački brani i potvrđuje pobedu iz kontranapada preko supertalentovanog Ace Todorovića.

Veče za uživanje i pamćenje, za ovacije  navijača i start iz snova, koji najvljaju velike mogućnosti ovog tima Partenona!

STRELCI: 1:0 Tufegddžić  u 7. 2:0 Stojanović u 9.  3:0 Stojanović u 18.  3:1 Novković u 24. 4:1 Tacković u 30. 5:1 Todorović u 35. 5:2 Radenković u 36. 6:2 Todorović u 39. minutu

PARTENON: LAZOVIĆ, MILOVANOVIĆ, TODOROVIĆ, RADIĆ, STOJANOVIĆ, Tacković, Tufegdžić, Maksimović, Pavlović, Petrović, Nestorović.

SAS: RODIĆ, RADIN, ARANITOVIĆ, ŠKORIĆ, NOVKOVIĆ, Popović, lojpur, Živanov, Bačvanski, Šarenac, Radenović, Delić.