Početna » Nova pobeda košarkaša palanačke Mladosti SP

Nova pobeda košarkaša palanačke Mladosti SP

od RTV Jasenica

Ko nije gledao meč i video samo krajnji rezultat, koji glasi 109:89, pomislio bi da su košarkaši palanačke Mladosti SP ostvarili rutinsku pobedu nad poletnom ekipom Stara iz Novog Sada, u 21. kolu Druge muške lige.

Ipak, nije bilo tako. Pobeda, što bi kladioničari rekli iz dvojke u keca! I „deja vu“ u hali Oš Vuk Karadžić. Slabije prvo i furiozno drugo poluvreme Palančana za važan trijumf i ostanak na drugom mestu tabele.

Prvo poluvreme, prava „run and gun“ košarka, u kojoj je Star sjajno šutirao (16/10 za tri), dao 57 poena i vodio sa 8 poena razlike. Mladost SP je dala 49 poena, ali nije vodila, nisu dobro branili šuteve Novosađana, a na njihovu zonsku odbranu nisu odgovorili preciznijim šutevima.

U nastavku stvari dolaze na svoje mesto. Samo tri minuta trebalo je domaćem tim da stigne minus 8, da povede i čvrstom odbranom, uz mnogo bolje procente šuta, potpuno slomi otpor gostiju. Prava furija na parketu, u ritmu Šparovića, Papića i ostalih.

IZVOR: SPORT 026