Početna » Pobeda futsalera Partenona u derbiju protiv Požarevca

Pobeda futsalera Partenona u derbiju protiv Požarevca

od RTV Jasenica

Izvanredna futsal predstava na otvaranju polusezone Druge futsal lige u Smederevskoj Palanci. Prepune tribine i sjajan ambijent hale OŠ Vuk Karadžić, dva raspoložena rivala, otvorena borba svih 40 minuta, preokreti, lepi golovi, taktičko nadmudrivanje…

Na kraju, veliki trijumf futsalera Partenona, nad odličnim Požarevljanima rezultatom 4:3, iako su gosti imali prednost od 3:1 do 28. minuta. Ali to je futsal.

Krenulo je tvrdo, ali otvoreno. Partenon za nijansu bolji u prvom delu, po šansama i učinku. Videli smo po jedan gol na obe strane.

Požarevac furiozno otvara drugi deo. Braća Simić i saigrači kontrolišu igru, daju dva brza gola za 1:3. I onda, uz frenetičnu podršku navijača Partenonci se bude.

Probudio se i novajlija Milan Ilić najzaslužniji za drugi gol Palančana, a onda u istom minutu penal za domaće, posle faula golmana Novakovića nad Tackovićem. Dragan Đorđević pogađa za 3:3 i erupciju oduševljenja.

Poslednjih deset minuta rovovske bitke, koju tim Veljka Spasojevića dobija. Meč viner Milan Ilić, koji je majstorski matirao vrlo dobrog Uroša Novakovića. Finiš pun uzbuđenja, Požarevac kreće u ofanzivu, ali Partenonci daju maksimum, a razbranio se i Žarko Sokić. Vredi pomenuti i izuzetnu rolu i borbenost Baneta Milosavljevića. I ostali Partenonovi futsaleri su izgarali na parketu.

Veliki trijumf  Partenona i veliki meč, koji će se pamtiti. Oba tima zaslužuju sve čestitke

Strelci: 1:0 Strahinja Pavlović (10) 1:1 Uroš Tošić (13) 1:2 Nenad Simić (23) 1:3 Zdravko Atanacković (25) 2:3 Vladimir Simić- autogol (28) 3:3 Dragan Đorđević (28-penal) 4:3 Milan Ilić (35)

izvor:SPORT 026