Početna » Poraz fudbalera palanačke Jasenice u derbiju jeseni

Poraz fudbalera palanačke Jasenice u derbiju jeseni

od RTV Jasenica

Derbi jeseni i najvažnija utakmica polusezone Podunavske okružne lige, kako su je označili u Jasenici 2017, završila se ubedljivim porazom Palančana od veoma kvalitetne i organizovane ekipe iz Ralje. Rezultat je glasio 4:2 u korist Borca.

U sjajnom ambijentu, pred punim tribinama Gradskog stadiona, koji je podsetio na stara dobra vremena, sve je odlično počelo po domaći tim. Otvoren meč inicijatvom i kontrolom igre i vodeći gol u pravom trenutku. Šut sa distance Mateje Todorovića, vrlo loša intervencija golmana Borca Dobrića, a na odbijenu loptu natrčava Predrag Petrović i trese mrežu.

Derbi je završen kladioničarski rečeno  “iz keca u dvojku”, a ključni momenat je bila propuštena idealna prilika Jasenice za drugi pogodak. Sjajno proigravanje Dimitrija Pavića za Predraga Petrović, koji upošljava kapitena Aleksandra Đorđevića, ali njegov udarac brani čuvar mreže Borca.

Od tog trenutka pravi “blickrig” gostiju iz Ralje i na terenu je postojao samo jedan tim. Za tri minuta postižu dva gola (Savić u 64 i Petrić u 67. minutu) za potpuni preokret i dominraju na terenu, koriste smušenost, greške i totalni pad Palančana.

Stižu do zasluženih i nedostižnih 1:4. Još dva pogotka dali su Savić u 75. i Jović u 82. minutu. U poslednjem minutu, nakon prekršaja nad Pavićem, dosuđen je penal za Jasenicu, koji realizuje Đorđević.

Pobedio je bolji rival, koji je znalački kaznio sve propuste u igri Jasenice i ekipu trenera Nenada Đerića znatno udaljio od borbe za prvo mesto…