Početna » Šest medalja za atletičare Elita na Prvenstvu Centralne Srbije!

Šest medalja za atletičare Elita na Prvenstvu Centralne Srbije!

od RTV Jasenica

U  atletskoj dvorani u Beogradu odrzan je miting i Prvenstvo Centralne Srbije za mlađe kategorije.

Veoma uspešni su bili atletičari Elita iz Smederevske Palanke, koji su osvojili šest medalja i ostvarili odlične  rezultate, uz lične rekorde. .

Zlatne medalje zaslužili su stariji pionir Dušan Tasić u bacanju kugle, daljinom 12,96 metara i starija pionirka Emilija Stojanović, takođe u bacanju kugle, rezultatom 10,87 metara.

Srebrne medalje su osvojili bacači kugle, u konkurenciji starijih pionira, Kristijan Maksimović i Nevena Paunović

Bronzana odličja opet za bacače kugle Petra Kostića i Lanu Tagić,

I ostali atletičari Elita bili su zapaženi. Četvrta mesta zauzeli su  Mihajlo Velić i Miljana Spasić,  peto Luka Spasić, dok je  Emilija Stojanović u skoku udalj zauzela je sedmo mesto.

Vredi pomenuti i najmladji članove kluba Nenada Millinkovića. Maša Sofronievski  je na 50 metara bila 33. (zakasnila na startu), a u skoku udalj zauzela je  16 mesto . Vuk Jovanović je na  50 metara je bio  desatri, u konkurenciji 41. takmičara, dok je u skoku udalj je bio sedmi.